O nás

Jsme 70. skautský oddíl Zálesák se sídlem v Plzni na Borech. V našich řadách jsou zastoupeny všechny věkové kategorie od 6 let až po nejstarší činovníky, u nichž se nesluší uvádět věk 🙂 Děti jsou rozděleny do družin podle věku a vedoucí se jim tak mohou lépe věnovat.

Junák je český ekvivalent pro označení „skaut“ a tak není divu, že skautské oddíly sdružuje právě Junák – český skaut, z. s. Všeobecným posláním skautů je nabídnout dětem a mládeži zajímavý způsob, jak smysluplně trávit volný čas. Naše činnost děti nejen baví, ale i vychovává pro budoucí život.

Je neuvěřitelné, nakolik skautské myšlenky propojily svět. Skautuje se (mimo 5 států) naprosto všude a tak nás je přibližně 50 milionů na celé planetě!

Mimo jiné patříme spolu s 74. oddílem Šipka a Roverským kmenem Sakura do střediska Limba. V Plzni je takových středisek celkem 9. Střediska jsou slučována v oblasti, kraje atp. …