Akce Haluz

O víkendu proběhla středisková akce pro skauty a rovery s názvem akce Haluz. Kolem třiceti se nás ubytovalo na chatě v Písku a zažilo nespočet aktivit. Společně jsme se o sobě něco dozvěděli při seznamovačce, poznali krásy večerního Písku při městské hře, zaběhali si během bojovky v lese, ve skupinkách natočili a sestříhali videa, vyzkoušeli si drsnější program v podobě atomového krytu a soutěžili v mezioddílovém kvízu. Část programu byla pro skauty a rovery oddělená. Mezitím, co skauti lovili mince, hráli o ně v casinu a následně za ně nakupovali potraviny na oběd, roveři měli výsadek v neznámém prostředí. A během toho, co skauti vymýšleli vlastní hry a učili se je navzájem, roveři zažívali první porevoluční volby a jakožto členové různých politických stran se snažili prosadit ve vládě. Akce měla u účastníků úspěch, tak si ji snad brzy zopakujeme.

— Áďa