Jestřábí přespávačka

První březnový den vytáhl Jestřábi tentokrát jen na okraj Plzně pod Chlum na skautské klubovny doubraveckého skautského střediska 5. květen na dvoudenní přespávačku. Hlavním naším cílem bylo vyzkoušet a otestovat různé skautské dovednosti, které tato skautská družina potřebuje zvládat v podobě oddílových doplňků v rámci přípravy na skautský slib. Vše vyvrcholilo v sobotu celodopoledním závodem dvojic po okolí, kde skupiny musely dle svého ručně nakresleného plánku Chlumu hledat zakreslené stanoviště a plnit různé úkoly (luštit a řešit hádanky, šifrovat Foglarovky, hledat v jízdních řádech, naplánovat poznávací výlet po Plzni pro kamaráda, popisovat cestu k nádraží i kreslit různé skautské symboly či poznávat přírodu a uzle …). Kromě toho jsme využili přírodního areálu skautských kluboven a vyzkoušeli si mnoho plíživých, schovávacích a strategických her. Páteční večer před spaním byl také věnován chvilce dodatečného zamýšlení ke Dni sesterství.

— Míša