Cesta na Vrchol již podvacáté

Třicet odvážlivců se vydalo na každoroční (letos již dvacátý) výstup na Vrchol. Svou cestu jsme započali tradičně v Holoubkově, odkud jsme vystoupali k horské chatě pod Trhoní. Dalším důležitým průchozím bodem na naší cestě bylo překonávání dravé řeky u Hůrek, což jsme všichni zvládli i bez starého známého padlého stromu, který už není na svém místě. Vrchol jsme i letos dobyli horolezeckým způsobem společnými silami držící se lana ve stopách vůdce výstupu: Vítela. Na vrcholu Žďáru jsme zdokumentovali přítomnost všech členů a také obvyklý výhled, který ale letos zakryla hustá mlha. Nám už zbýval jen sestup na vlakovou stanici ve Svojkovicích, odkud jsme odjeli vlakem zpět do Plzně. I přes nesnáze jsme se vrátili v plném počtu i s novými zážitky.

— Martin