Výprava doČíny

Dne 8.6.2019 jsme se společně s družinkou Liščat vydali na velké putování po Číně. Sešli jsme se na nádraží a odjeli vysokorychlostním vlakem do našeho prvního cíle, jímž byl Chjást, malá vesnička na jihu Číny.

Odtud jsme pokračovali na Chjum. Po cestě jsme si vyzkoušeli postavit velkou čínskou zeď, zahrát si na roboty a programátory i ochutnat Koláček štěstí, ve kterém se pro nás ukrývalo nějaké upozornění, věštba nebo poučení. Takto posíleni jsme se pokusili ukrást čínskému tygrovi předměty typické pro Čínu (kompas, porcelán, rýži a čaj). A pak už netrvalo dlouho a dorazili jsme na Chjum, kde jsme zkusili co nejpřesněji překreslit čínské znaky. Následně nás čekal už jenom sestup do Pekingu. Po cestě jsme typovali odpovědi na otázky o Číně (Kolik obyvatel má Čína? Odpověď B je správně.)

No a pak už jsme dorazili do našeho cíle, s některými se rozloučili a se zbytkem jsme dojeli až do jižní části Pekingu. Tam naše výprava skončila.

–zapsala Džanetka