Výprava za bábovkou (9.3.2019)

Na začátku března se skupina Zubic (10 mladších a 3 přestárlé) vydala dobýt vrchol Bábovka.

Autobusem jsme se dostaly do Dobřívi a odtud vedly naše stopy podél Klabavy až na bývalé hradiště Vimberk. Cestou jsme si zkusily nějaké ty šifry a s šátky za pasem soupeřily o mouku.

Po příchodu na hradiště jsme se vrhly do rozdělávání ohně. Nasbíraly jsme dříví, vyndaly sirky z KPZ a za chvíli už jsme si ohřívaly ruce nad plamenem. Dalším úkolem bylo těsto (na bábovku, jak jinak). Vajíčko jsme donesly neporušené a další přísady jsme získaly za úkoly po cestě. Hotové těsto jsme nalily do hrníčku, položily do ohně, přikryly ešusem a čekaly na výsledek. Ten překvapivě nedopadl tak hrozně, jak jsme očekávaly. Po ochutnávce a fotce jsme se vydaly dál, tentokrát už opravdu na Bábovku.

Cestou jsme potkaly městečko lesních skřítků a zanedlouho už nás vítala odbočka na vrchol. Hned jsme věděly, že jsme správně, protože cesta byla zdobená bábovičkami na stromech. Nahoře nás čekala odměna ve formě domácí bábovky (Káča pekla) a poté už následovala jen cesta zpět na autobus.

zapsala Áďa