Prahou plnou strašidel (12.-13.1.2019)

V sobotu 12.1. se sešlo 18 lidí z oddílu (Rysů, Zubic, Svišťů) na hlavním nádraží v Plzni a odjeli vlakem do Prahy.

V Praze jsme se rozdělili a část šla do klubovny, část nakoupit a Michal pro klíče. Všichni se pak sešli v klubovně, kde si dali oběd a vyrazili do centra Prahy na závod.

Udělali jsme 4 týmy po 3 a jednu dvojici a vrazili luštit šifry a hledat ulice na mapě… Nikdo z oddílu se sice neumístil na stupních vítězů, ale vynahradila to výborná večeře v podobě krupicové kaše, která se nám výjimečně  nepřipálila. ;-).

Večer jsme si zahráli Palermo, jeden pokoj pak ještě „věštil budoucnost“, ale nakonec i oni usnuli a druhý den na rozcvičce byli plní energie…

V neděli po již zmíněné rozcvičce byla snídaně a nějaké hry. Poté se dělal oběd, který se snědl cestou na nádraží těsně před návštěvou hračkářství HAMLEYS. A pak už jsme jen došli na vlak a odjeli zpět domů.

Anče

Pozn. red.:

Závod, který již 35 let pořádají pražští skauti, spojuje luštění šifer se jmény strašidel a míst, kde jsou k nalezení, s orientací podle mapy v ulicích Starého Města a Malé Strany. Někteří naši mladší tam trochu bloudili :-).