Káňata opět v Praze

Většina Káňat s několika rádci a postaršími se vydala do hlavního města na skautskou pátrací hru a do ZOO (kde nám tedy schovali lachtany, na které chtěla Džanetka, taky lemury, kam především mířila Áďa, a aru hyacintového, bez kterého nemůže žít Týna).

Jako doplněk jsme přidali Muzeum MHD (hned poté, co jsme si vyjasnili, že Strašnice a Střešovice nejsou totéž :-)), Muzeum letectví (líbilo se i holkám), výstavu Indiáni v Náprstkově muzeu – tedy na dvě skupiny, každý chtěl něco jiného a všechno se prostě stačit nedalo – a někdo se byl k večeru projet i trajektem. Kvůli nedostatku času (necelé tři dny jsou prostě na to málo) a troše deště už nedošlo na plánovaný průchod hradem a zámeckými schody a případně Kampu s nejužší uličkou.

Po večerech jsme si s videem, Karlem Krylem a diskusí přípomněli výročí srpna 1968 (protože historie se prostě zapomínat nemá) a popovídali o skautských krojích (jaké chceme) a na téma „táboření kontra táborová hra“.

— Milan