Závod vlčat a světlušek (21.4.2018)

Na závodě vlčat a světlušek se nás sešlo asi 20 družin. Nejdřív nás svolali a řekli, co si máme vzít, než vyrazíme na cestu pomoct pohádkovým bytostem. Když jsme vyrazily na cestu, tak jsme první potkaly Popelku, které jsme musely poslat SMS o plesu. Pak tam byl vodník, u kterého jsme musely napsat správně adresu.

Když jsme dorazily k dalšímu stanovišti, tak jsme splnily ty úkoly, co tam byly, a takhle jsme jich obešly asi jedenáct (pozn. red.: např. zatloukání hřebíku, skládání nášivek a odznaků na kroj, poznávání osobností, práce s mapou a buzolou, lektvar z léčivek, manuální zručnost, trochu papírová zdravověda, …). Mezitím, co jsme chodily po stanovištích, tak na louce, kde se začínalo, bylo pohádkové městečko a tam se hrály různé hry, deskovky a taky se tam vyráběly náramky.

Na konci, až došly všechny skupiny, bylo vyhlášení prvních čtyř míst. Ty dostali například míče, deskovky atd. Každý dostal památní lístek.

Členi výpravy (za Zubice): Julča, Terezka, Majda, Barča, Róza

zapsala Róza

Pozn. red.:

Téma letošního ZVaSu: Z pohádky do pohádky.

Ve vlčatech bojovali i Svišti: Cihla, Ondra, Dáda, Vítek L., MP3

Svišti skončili pátí z 24 a Zubice desáté z 25.