Za lesními skřítky (10. 11. 2012)

To jsme se jednoho sobotního rána sešli na vlakovém nádraží, že se pojedem projít trochu netradičně z Tlučný na Valchu (takže zpátky pojedem MHD místo vlaku). Celá výprava byla laděná do pohádkového tématu – hledání skřítků. Tato výprava byla jedna z prvních (a doufám, že ne posledních) pro naše nové předškoláky, Papoušky.

Cestou jsme občas narazili na medvěda, takže rychle na stromy. Zachraňovali jsme skřítky, dělali šperky z přírodních materiálů, zkoušeli si ve dvojici prohodit místo na kládě přivázané kolmo ke dvěma stromům. A jako trénink na Uzlovák sloužily oddílové závody mezi všemi zúčastněnými. Křižáci nám rozdělali oheň a poté se vydali připravit stopovačku, která končila bojovkou na Valše. Jelikož nám ujel autobus, tak jsme musel i hodinu čekat na další (já vím, je to sice MHD, ale ani ta sem nejezdí tak často), mezitím jsme debatovali, zkoušeli uzlíky a čekali. MHD nás odvezlo na konečnou 4 na Borech a u klubovny se všichni šťastně shledali se svými rodiči.

— Míla