Trocha starší kultury a přírody

Skupina rádců, vedení a rodičů se po dvou letech opět vydala do křimického zámeckého parku na vystoupení spolku Jezírko. Hrálo se činoherní provedení Kvapilovy Rusalky. Převod opery na činohru není jednoduchý, což bylo, bohužel, občas trochu znát. I tak to ale bylo fajn (a někteří nejmenovaní z nás dokonce zjistili, že ne všechny hry musí končit šťastně – že, „ubohá rusalko bledá“?).

Část této skupiny si ještě odpoledne zajela do Americké zahrady u Chudenic na komentovanou prohlídku. S profesionálním dendrologem jsme si vyjasnili, proč se osika třese, že nejlepší totemy jsou ze zeravu (tedy túje) obrovského, jak spolehlivě odlišit dub zimní od dubu letního (alias zapomeňte na pumpky a šponovky) nebo třeba jak bezpečně poznat, co je jedle a co smrk u kteréhokoliv z desítek druhů po celém světě (jelikož i některé smrky mají placatou větvičku…).

— Milan