Výprava na Hromnické jezírko (5. 11. 2017)

Sešli jsme se kolem 8:00 na Hl. N. a nastoupili do vlaku. Během 30 min. jsme byli na zastávce jménem Obora u Kaznějova. Když jsme vystoupili tak jsme dostali od Koštěte mapu a museli jsme vést my děti. Když jsme dorazili k Hromnickému jezírku tak jsme  se šli kouknout dolů blíž k jezírku ve kterém je slabý roztok kyseliny sírové. Když jsme vylezli zpátky nahoru tak jsme začali hrát hru ve které byl jeden co měl vysílat zprávu a druhý jí měl přijímat. Ani jedna skupina nezjistila celý vzkaz. Jedna skupina dostala „Honza“ a druhá „Z, V, O“ (pozn. red.: Celá zpráva zněla „Honza šel zkratkou a ztratil se v lese“). Cestou jsme hráli karabinu: tato hra se hraje tak, že někdo má karabinu a snaží se já někomu předat tak, aby si toho nikdo nevšiml. Tuto hru prohrál Koště. Naší poslední zastávkou bylo bývalé tábořiště u Třemošné. Jakmile jsme přišli šli jsme na dříví a udělali 2 ohně (jeden rádci a druhý my). Když si všichni všechno opekli tak jsme začali hrát trojnožku. Pak jsme hráli ještě vězně a buldoka. Nakonec jsme se vypravili na zastávku Třemošná u Plzně odkud jsme dojeli domů.

— Tomáš