Stopou bratry Šiwy (7. 10. 2017)

Ráno v 10:00 byl u kostela sv. Jiří velký nástup. Dostali jsme zde všechny instrukce včetně textu čítajícího 12 slov. V 10:30 jsme vyrazili na trasu. Rychle jsme doběhli ke stanovišti s ohněm. Měli jsme tam tři sirky a s pomocí dřeva jsme měli přepálit provázek. Potom jsme šli hledat papíry přilepené na stromech, označeny červeným krepákem. Také jsme občas zabloudili na stanoviště pro vlčata a světlušky. Ke sv. Jiří jsme se vrátili 23 minut před koncem. Dopadli jsme na 4. místě. Závod jsme si všichni moc užili.

— z kroniky Rysů

Redakce – doplňky:

  • bratr Šiwo (Jan Kraus) byl vůdcem poválečných lesních škol kraje (oblasti)
  • příklad disciplín: přepálení provázku, uzlování, střelba ze vzduchovky, předání vzkazu, zručnost, znalost přírody, skautské znalosti, družinová spolupráce …
  • naše týmy: světlušky (Julča, Barča, Terezka, Majda), vlčata (MP3, Vítek L., Vašík, Ondra), mladší skautky (Anče, Pigy, Kája, Eliška), mladší skauti (Kuba, Honza L., Honza B., Víťa Š.) a Tom, půjčený do mladších skautů Jižnímu kříži
  • a pořadí: světlušky 6./9ti, vlčata 2./13ti, 5./6ti, 4./9ti