Čarodějnice (1. 5. 2017)

Prvního května se se startem na Košutce opět uskutečnily pod Krkavcem Čarodějnice nyní s tématem Inkvizice. Děti jakožto začínající inkvizitoři se pomocí aktivit a her učily, jak čarodějnice najít a zneškodnit. K tomu jim sloužily aktivity od nejlepších inkvizitorů v čele s hlavním farářem a inkvizitorem Wewerkou. Po příchodu do známého údolí se jako každý rok opékaly buřty a pořádal se let na koštěti. Vedle toho také inkvizitoři pokračovali ve výcviku, když museli bojovat proti čarodějnicím, které tam na ně již čekaly.

Následně však využili svoje nově nabité zkušenosti, aby mohli porazit „hlavního inkvizitora“, ze kterého se vyklubala největší čarodějnice a oni jí museli chytit. Všichni naštěstí využili své zkušenosti naplno a čarodějnici zneškodnili. Následoval odchod a na konci nezbytné společné foto.

— Wewerka

Čarodějnice 2017