Být či nebýt, to je ta otázka

Skupina Křižáků a roverů uzavřela „kulturní víkend“ noční návštěvou zákulisí Nového divadla. Na začátek jsme se stali částečnými spoluherci v muzikálu Cats (to byl opravdu úžasný nápad, už jste se někdy dívali „kočce“ do tváře tak z 20 cm?) na jevišti Malé scény, pak jsme si prohlédli tréninkový baletní sál, na jevišti Velké scény se potkali s postavami prý z Libuše (i když ten „jelen“ v jedovatém modrém světle vypadal spíš keltsky) a projeli se zvedacím pódiem a naši půlhodinovou cestu jsme uzavřeli třemi epizodami ze Shakespeara, soubojem Hamleta s Laertem, smrtí Romea a Julie a uškrcením Desdemony (prostě samé světlé chvilky :-)). Některým z nás se sice možná původně nechtělo trmácet se před půlnocí do města, ale už úvodní Cats nám to vynahradily.

My jsme ti blázni, blázni z povolání, my jsme ta banda, banda kašparů,
mordy a fóry, fóry k popukání, všechno se vejde na káru.
U nás se mrtvej, mrtvej stokrát vzkřísí a živej stokrát, stokrát dokoná,
a pak se sejdem, sejdem v zákulisí, až za vším spadne opona.

— Milan