Výprava za Dědkem a Bábou (15. 10. 2016)

Naše výprava začala v sobotu v osm hodin ráno na Hlavním nádraží. Hned, co jsme našli na panelů odjezdů vlak, kterým jsme měli jet, tak jsme viděli, že má mít zpoždění. S ohledem na to, že budeme mít zpoždění, jsme si dávali se zaplacením jízdenky načas, což se nám skoro stalo osudným, neboť tři minuty před původním odjezdem zpoždění z tabule zmizelo a my jsme měli co dělat, abychom vlak vůbec stihli. Ale podařilo se, a tak jsme začali vcelku slušně.

Na nádraží nestihla dorazit Merry, což ve výsledku znamenalo, že pro tři družinky dětí: Sviště (10 ks + 2 sourozenci), Zubice (3) a Papoušky (4), byli čtyři vedoucí, kteří ovšem všichni vedou jen družinu Svišťů. =D

Proto jsme hned po doražení do cílové stanice udělali pár seznamovacích her a myslím, že děti se naučili jména ostatních dost rychle. Jen pro upřesnění, na výpravě bylo pět kluků, kteří byli nováčky u nás v oddíle (Tomáš, Víťa, Vítek, Ondra a Martin).

Jako první akční hru jsme hráli sirky. To je hra, kde vedení hraje škrtátka a děti si o ně musí škrtnout sirku. Při této hře se stala i ošklivá událost a to, že Honza si roztrhl své kalhoty, a tak zbytek výpravy absolvoval s jednou nohavicí plandající ve větru. =D

Na Bábě jsme si udělali společné foto a protože děti měli hlad, tak jsme si dali svačinku. Po kraťoulinké sváče jsme, pod vedením Mrtvočicha, vyrazili dál – směr Viklan.

U Viklanu jsme byli déle, neboť zde jsme si opekli vuřty na ohýnku a po teplém obědu jsme hráli delší hru na obchodníky. Hra spočívá na tom principu, že jsou tři stavební společnosti a ty staví budovy z materiálů, které musí nakoupit u obchodníků, přičemž každý obchodník má jiné ceny. Tady se ukázalo, že mozky stratégů měl (převážně) holčičí tým, který v celkovém skóre předčil soupeře skoro o dvojnásobek.

Po této více než hodinové strategické hře jsme vyrazili co nejkratší cestou zpět, abychom stihli vlak a nemuseli v Žihli čekat další tři hodiny. 🙂

— Breptal