Rádcovský Švýcarák (17. – 19. 6. 2016)

Na nádraží se nás v pátek sešlo 7 (Šimpy, Čiky, Áďa, Lečo, Breptal, Marťas a Koště) a ve 14.05 unášel nás již vlak z 5. nástupiště hlavního nádraží v Plzni směrem na České Budějovice (Neříkejte to!!!). Tam jsme přesedli na autobus do Nových Hradů a potom už jen 2 kilometry pěšky a jsme na Švýcaráku. Složili jsme batohy a: Hodor!!!! 🙂

Když po třičtvrtě hodině dorazily klíče, ubytovali jsme sem dorazili další dva členové s jídlem (Majda a Milan) a začal program: Bang, Ligretto, Nox a to je vše …

V sobotu v 6 ráno (uhúúú) odstartovala psychicky náročná hra, kterou nebudeme popisovat, aby si ji mohli užít i další. Následovala snídaně, vzpamatování se z předešlé hry a poznávačka koření pomocí čichu. Následný výlet po Tereziině údolí (během něhož se objímaly duby, fotily se modelky ve zříceném pavilonku, koupalo ve vodopádu, zvláště Koště si tu hrál na Gluma, ap.) se zastávkou na tvrzi Cuknštejn, který šli téměř všichni naboso, se protáhl až do večera, takže další program se konal opět uvnitř. Opakovaly se deskovky z pátku a hry na mozkové závity (například Abigail – rozhodněte, kdo se v popsané situaci zachoval nejlépe a kdo nejhůře) a z gumové rukavice, kterou si Koště nejdřív narval na hlavu, jsme vyrobili nafukovacího nosorožce. A abychom nezapomněli, Áďa nepřipálila krupičkovou kaši, čemuž asi doteď sama nevěří.

V neděli ráno jsme se začali balit, uklízet a dojídat zásoby. Po obědě jsme předali Švýcarák a hurá domůůů!!!

Akce původně měla být pro rádce a rovery ze střediska. Nakonec jeli jen naši a ještě ne všichni. Škoda, ale třeba příště.

— Marťas s dopomocí