Výprava za permoníky (28. 3. 2015)

V sobotu ráno jsme se sešli na Hlavním nádraží v Plzni a vydali se do vlaku.

Když jsme dojeli na místo, vyslechli jsme si legendu o pokladu, co ho kdesi ukryli permoníci, a obdrželi jsme zašifrovaný dopis. Poté jsme se vypravili dál.

Na příští zastávce jsme dostali za úkol nasbírat co nejvíce stříbrné rudy (kterou představovaly šišky) a zabalit si ji tak, aby nám cestou nevypadla. Dále jsme se dozvěděli, že cestou budeme hrát hru ,,Bomba, nálet, potopa“.

Při dalším zastavení jsme postavili permoníkům několik pěkných domečků a pokračovali v cestě, která byla chvilkami tak strmá, že nás donutila k menšímu slaňování, ale i tak jsme se na místo opékání nakonec dostali.

S rozděláním ohně to chvilku trvalo, ale zvládli jsme to a za chvilku už jsme si vesele opékali buřty. Potom přišla řada na odevzdání stříbrné rudy a doluštění dopisu, kde jsme se dozvěděli, že permoníci schovali poklad kdesi do tunelu, u kterého jsme čirou náhodou odpočívali, a tak jsme popadli baterky a šli ten poklad najít.

Když jsme poklad našli a poctivě jsme si ho rozdělili, vydali jsme se na vlak.

Po příchodu k nádraží jsme dali ještě pár posledních her a poté jsme už nastoupili a odjeli směr Plzeň.

— Áďa