Křižácká výprava na Plešivec (29. 3. 2014)

Nejdříve jsme se sešli na Hlavním vlakovém nádraží. Byli tam skoro všichni Křižáci (tedy Terka, Áďa, Káča, Anetka, Čiky a Veverka a s nimi Majda a Milan). Vystoupili jsme v Lochovicích. Původně jsme měli hledat geokešky, ale všichni si tam vzali foťák, tak to byla spíš taková foto výprava. Nejdříve jsme potkali pár oveček a potom jsme šli k Smaragdovému jezírku. Bylo krásné. Museli jsme si najít ohniště na buřtíky (to hlavní už bylo obsazené). Veverka ochotně rozdělal oheň a opékalo se leccos od párků přes Čiky chleba až k Ádi hotdogu . Milan nám pověděl o tamních loupežnících. Tak jsme měli řvát (= překřičet loupežníky) a Milan na telefonu spočítal decibely. Bohužel se Milanovi rozbil mobil, tak jsme skončili na 85 procentech. Poté jsme si vyzkoušeli, jak ošetřit popáleninu, a šli jsme na Viklan (cestou jsme se roztáhli a volali na sebe vysílačkama, někteří do nich pro všechny pouštěli i hudbu). Bylo to tam úžasné, ale už nás moc bolely nohy. Udělali jsme pár fotek (a taky vyzkoušeli cvičné volání na Záchrannou službu), ale teď už opravdu na Plešivec. Bylo to tam moc hezké. Bohužel bylo strašné horko, takže ke konci výstupu jsme už moc nemohli. Bylo to úžasné, ten rozhled. Když jsme ještě čekali na vlak v Rejkovicích, tak jsme si udělali takové testíky („Spřízněni volbou“). Nakonec rozloučení. Bylo to pohodových zhruba 12 kilometrů. Kampak asi půjdeme příště?

— Anetka (lehce doplnil Milan :-))