Malá mlsná opice v neznámém městě (15. 4. 2012)

Zubice sotva zažily vítězství v Závodě vlčat a světlušek a už dvě z nich (Johanka a Eliška) doplněné o Džanetku a Píska (a jako doprovod Majdu) nastoupily na Plzeňské cestě s malou mlsnou opicí do jejího putování neznámým městem. Jako druhá naše hlídka je podpořili kluci (Márža, Spíďa, Filip, Tukan a Ondra s doprovodem Honzíkem a potulným fotografem Milanem). Na trase na Homolce pomáhali opici prokousat se několika úkoly jako kličkování mezi auty (autíčka zavěšená na provázcích), proplazení bludištěm (provázkovým), poznávání městského ptactva, pomoc staré paní s nákupem, vyhnutí se opilci nebo rozhodování, komu důvěřovat na sociálních sítích (Krtečkovi opravdu ne, i když ho většina světa zná z pohádek).

Po návratu čekaly na účastníky další možnosti: vyzkoušet si provazové překážky, namalovat si zážitek ze závodu (třeba Filipa se Spíďou zaujal opilec, a tak namalovali vedle opice i hospodu :-)) nebo naučit se opičí tanec. Někteří si i zalétali s vlaštovkami nebo vyfotili s Malou mlsnou opici. Na závěrečném vyhlášení výsledků se kluci dozvěděli, že jsou kdesi mezi 6. a 13. místem (možná to nezní jako největší úspěch, ale snažili se, bojovali a spolupracovali, takže skončili sice v poli poražených, ale čestně poražených a i to něco znamená). A holky? Ty byly proti sobotě AŽ druhé :-). Pro naše malé slečny to prostě byl podařený víkend.

— Milan