Skautský ples a Maškarák (23. 3. a 31. 3. 2012)

Letos jsme dvakrát plesali. Nejprve proběhl v Alfě skautský repreples za naší bohaté účasti a to jak vedení (Koště a Pejťa, kteří vymetou všechny bály, které potkají, Míla, Darzí, Lucka, Majda a dokonce po letech i Milan), tak rodiče (Foistovi, Machovi, Valentovi i s Verčou, Mrázkovi, Katka Bauerů s partnerem, Vendula a Kiwísek). Na plese nás Josef Švejk provázel skautskou historií, předtančení byla historizující (třeba ukázka charlestonu) a půlnočním překvapením pak byla stará skautská rozcvička v apartních pruhovaných plavečkách za neustálého Švejkova kibicování. Byli jsme úspěšní i v tombole, i když tak napůl. Vendula toužící po čistících prostředcích vyhrála karton piva.

O osm dní později proběhl v JASu maškarák, na jehož přípravě se podílelo i Koště. Dorazily nás zase mraky, jak dětí (Šéfík, ostentativně netančící Breptal s Veverkou, Tkanička, Terka, Čiky, Pavouk coby vodník, Barča jako mušketýr, Terezka a Natálka, Káča, Anetka, Vanda, Manka, Cipísek, Áďa, Týna), tak vedení (všudypřítomní Koště a Pejťa, Míla, na chvíli Lucka s doprovodem Verči, Majda a Milan) i rodičů (Karin s malým Honzíkem, Kiwísek, Mlčákovi i Monika Herzoghů s třetí dcerou). Kromě „trsání“, kde kreacemi zvláště vynikalo šílené Koště s podporou davu a pak netradičním přístupem Barča, byly po budově rozmístěny různé drobné soutěže. Na závěrečném vyhodnocení soutěží masek nám i mnozí uspěli, třeba zmíněný vodník. Nejúžasnější masku asi měla Terka. Její smrtka byla tak úžasná, že ji někteří z nás nemohli poznat ani zblízka.

Oba plesy se vydařily a na obou jsme měli asi nejsilnější oddílové zastoupení. Tak snad budeme hojní i za rok.

— Milan