Deskovková čajovna (14. 1. 2012)

Dne 14.1. se malá skupina skautů vydala na výlet do klubovny Bílé střely. V klubovně se odehrávala čajovna s tématikou stolních her. Nebylo nás příliš mnoho (dvacet – pozn. Milan), a proto jsme se ke všem stolům s přehledem vešli. Lidé se rozeskupinovali a po krátkém čtení pravidel se šlo na věc. Hráli se hry jako Želvičky, Střelené kachny, Ligretto, Cink, Pravěk, Shadows over Camelot a další. Shadows over Camelot jsem se ujal já se skupinkou přítomných vedoucích a naše společné síly stačily na to, abychom po dlouhém hraní prohráli. U ostatních her to také nebylo nejjednodušší. Například Ligretto spočívalo v bleskovém přikládání kartiček se stejnou barvou a číslem, které mělo být o jedno větší než číslo na kartičce předchozí. Nebo Pravěk, ve kterém šlo o získávání surovin. Každá hra byla jedinečná. A každou hru jsme si užili. Křižáci a vedoucí se zdrželi dál a hráli hry až do samé noci. A můžu říct, že jsem si dlouho nezahrál ani „Člověče nezlob se“.

— Šéfik