Vánoční stánek

V úterý 20.12. se vydala skupinka Zálesáků (Majda, Johanka, Áďa a Cipísek) kousek od plzeňského náměstí Republiky vystřídat druhou skupinku Zálesáků (EL, Šéfik, Tkanička) ve skautském vánočním stánku. Pomáhali jsme prodávat výrobky střediska Střela, mezi kterými byly například malované kravaty, náramky a náhrdelníky, zdobené svíčky, vánoční balicí papír, křížaly, ozdoby, trička, polštářky a spoustu dalších hezkých věcí. Hlavně o kravaty byl zájem (i Šéfik si jednu koupil). Ke spokojenosti všech jsme se do počítání nijak nezamotali, a tak, když se s vánočním stánkem skončilo (celkem bylo asi 20 směn v pěti dnech), mohla se kasička se získanými penězi poslat sdružení Pomocné tlapky jako pomoc na výchovu asistenčních psů. Sice na nás ve stánku pěkně foukal vítr, ale jelikož jsme pomáhali dobré věci, nakonec jsme si z větru nic nedělali a odpoledne strávili příjemně. Poděkování patří nejen všem, kteří se stánkem pomáhali, ale také všem, kdo si něco koupili a tím přispěli pejskům, kteří pomáhají lidem.

— Majda