11. Velké klání v uzlování (26. 11. 2011)

Jak už to tak touhle dobou bývá, pořádalo naše středisko Limba další ročník uzlovacího turnaje. Na Senečáku.

Sešlo se několik oddílů (včetně našeho Zálesáka a Šipky), aby bojovaly, soutěžily a obhajovaly. Vázaly se základní uzly (škoťák, ambulák, dračák, zkracovačka, namotaný loďák, rybařík) na různé způsoby, kolmá vazba, dřevařská kolem stromu, tajný uzel podle obrázku a doplňkově turbánek a dobráček. Zajímavostí byla i tajná disciplína, zašifrovaná stavba přístřešku z celty (povím vám, leckdy to vypadalo dost tragicky… ono je totiž třeba nejdřív si přečíst celé zadání… a pak je zajímavý poznatek, že do asfaltu se dřevěné kolíky zatloukají celkem špatně… a tak…).

Nikdo nezmrzl a všichni si zauzlovali, ti nejšikovnější a hlavně nejrychlejší si odnesli ceny a poháry. Výsledky jsou samozřejmě na webu.

Kdo zaboduje příště?

— Pejťa

SONY DSC