Kouzlíme na Závodě vlčat a světlušek (8. 5. 2010)

Udeřil další státní svátek, sobota 8. května a s ní okresní kolo Závodu vlčat a světlušek. První ranní dojem bylo zklamání. Z osmi světlušek, které se Koštěti přihlásily, se dvě omluvily, dvě přišly (Manka a Anetka) a zbylé čtyři? Že by zapomněly? Každopádně, drahé světlušky, něco je špatně. My na vás také nezapomínáme. Ve výsledku jsme na Senečáku před závodem složili z naší dvojice a trojice vlčat oddílu Šipka (Kamík, For a Vilda) kombinovanou hlídku s názvem „Bylo nás šest“. Došlo na výrobu kouzelných hůlek a také na zaklínadlo pro boj s kouzelníky po trase. To naše bylo trochu drsné (taky bylo pro boj :-)): „Čáry, máry, vypíchnu ti voko!“ Ale, jak se ukázalo, zřejmě bylo účinné. A už se startovalo. Trať byla rozdělená na červený a modrý okruh, v každém z nich bylo několik stanovišť, např. vybírání přísad do lektvaru, magická akrobacie, pravidla vzdušného provozu, bludný kořen a další. Za splněné disciplíny dostávaly hlídky na své čarodějné klobouky nalepovací hvězdičky. Docela hezký nápad. Mimo závodu si zájemci mohli třeba zaskákat na trampolíně. Naše hlídka navíc dostala (nejen za to, že na rozdíl od ostatních splnili/y, co slíbili/y) k pořadateli rozdávané bramboračce ještě jahodové překvapení. Čekání na výsledky sice chvíli trvalo, ale stálo za to. Ze 100 možných bodů získala naše středisková hlídka 88 a s nimi první místo v kategorii vlčat (3 vlčata + 2 světlušky = převaha vlčat => kategorie vlčata). Domů si tak její členové a členky odnesli i nečekané odměny pro vítěze. Ty, co nepřišly, mohou jen litovat. Bohužel, díky mezioddílové smíšenosti hlídek nemůže naše „Bylo nás šest“ postoupit do krajského kola, ale to vítězství už jim nikdo nevezme. Děkujeme a blahopřejeme. A co říct na závěr? Čáry, máry, …. 🙂

A kdo by chtěl video z kouzlení, tak se podívejte na YouTube.