Čarodějnice (1. 5. 2010)

20 zálesáků plus vedení se 1. května zúčastnilo tradičního čarodějnického sletu, konaného tentokrát v České Bříze. A co že se to na takovém sletu dělá? Sbírali a poznávali jmse tajné přísady do lektvarů, zkoušeli vyhrát v kuzelných kostkách, malovali si na obličej pavučiny a jiné nezbytné rekvizity, chytali a žáby a netopýry a v neposlední řadě trénovali kalsickou disciplínu – let na koštěti, a to jak jednomístném, tak v tandemu. Samotný let byl letos obzvláště vypečený, protože závodní dráha vedla cestou necestou, přes kopce i přes potok. Naštěstí žádná z čarodějnic nepotkala na trati komín a tak přilétly všechny ve zdraví. Poté jsme si vyrobili čarodějnice – kaskadérky (věrné napodobeniny opravdových čarodějnic) a udělali s nimi malou módní přehlídku. U takové přehlídky by samozřejmě nemělo chybět občerstvení a tak vzplanul oheň na opečení buřtíků. A potom už nás čekalo akorát slavnostní upálení čarodějnic – kaskadérek, pár písniček a vyhodnocení nejlepších letců. Svišti následně odložili klobouky a vydali se do svých domovů, zbytek osazenstva zůstával ještě na nedělní brigádu.