Povelikonoční výprava (16. – 18. 4. 2010)

Středisková povelikonoční ekovýprava nás 16.-18.4. zavedla na terénní základnu Frančíkovna. Zúčastnilo se 11 děti ze Zálesáka, 11 dětí ze Šipky a něco těch dospělejších. Hlavní akcí výpravy byla návštěva Ekocentra ve Spáleném Poříčí, kde jsme si prohlédli Záchrannou stanici postižených živočichů, popovídali si o jejich ochraně, ale také třeba o odpadech a jejich třídění (schválně: kolik znáte barevných kontejnerů na tříděný odpad?). Na zpáteční cestě jsme posbírali poházené odpadky v lese (tedy jen ty, co jsme pobrali, lidé opravdu les dokážou hodně zamořit), vytřídili je a pak přemýšleli, jak je dostaneme někam do příslušných kontejnerů 🙂 . Vedle toho jsme hráli Evoluci a další hry, řádili s barevným padákem, učili mladší členy rozdělávat oheň apod. Počasí nám přálo (slunce svítilo možná až moc), a tak nikdo nezmrznul a všem se výprava líbila.